245771-2020 - ResultatSverige-TRELLEBORG: Skyddskläder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och personlig skyddsutrustning
Referensnummer: KS 2020/290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18143000 Skyddskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun inbjuder till anbudsgivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18110000 Arbetskläder för män, 18444000 Skyddshuvudbonader, 18444110 Hjälmar, 18830000 Skyddsskor, 33735100 Skyddsglasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen