2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulttjänster - Exploateringsstöd och Lantmäteri samt Markvärdering
Beskrivning: Sjöbo kommun inbjuder intresserade konsulter till anbudsgivning avseende tekniska konsulttjänster inom område Exploatering och Lantmäteri samt Markvärdering till Sjöbo kommuns verksamheter.
Intern identifierare: 26/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70112000 Exploatering av andra fastigheter än bostadsfastigheter, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71410000 Stadsplanering, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av Tekniska konsulttjänster inom fackområde Exploatering, Lantmäteri och Markvärdering.
Intern identifierare: 1845988-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Exploateringsstöd och Lantmäteri
Beskrivning: Upphandling av Tekniska konsulttjänster inom fackområde Exploatering, Lantmäteri.
Intern identifierare: 1845989-1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71410000 Stadsplanering, 71541000 Byggteknisk projektledning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Markvärdering
Beskrivning: Upphandling av Tekniska konsulttjänster inom Markvärdering.
Intern identifierare: 1845990-2
Huvudklassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70112000 Exploatering av andra fastigheter än bostadsfastigheter