245776-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021/66 Nätinformationssystem för VA-anläggningen i Västerås
Referensnummer: 2021/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings avseende nätinformationssystem för Va-anläggningen i Västerås
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72263000 Programimplementation, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen