245826-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk licenspartner
Referensnummer: KS-UH/2022:40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Strategisk licenspartner för successiva beställningar och leveranser av programvaror, licenser, underhållsavtal, certifikat samt specialistkompetens inom licensområde Microsoft under avtalsperioden 2023-04-01 -- 2025-02-28 med möjlighet för kommunen att förlänga upp till två (2) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Programvaror, licenser, underhållsavtal, certifikat samt specialistkompetens inom licensområdet Microsoft.