245876-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud för anestesi
Referensnummer: DNRGS170250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fem mobila ultraljudsapparater för nervblockader och vaskulär access, med option på ytterligare tre.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33112200 Ultraljudsapparat, 33112300 Ultraljudsscanners
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen