245876-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Cyklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Standarscyklar, Elcyklar, Lastcyklar
Referensnummer: SLSO 2022-2953
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Standardcyklar, Elcyklar och Lastcyklar samt tjänsten mobil service tur och retur.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen