245895-2018 - ResultatSverige-Norrtälje: Pappersmassa
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: KS 17-1368
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03460000 Pappersmassa
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Kontors-och skolmateriel samt ergonomiska produkter.
För Norrtälje kommun.
Detta avtal omfattar:
— kontorsmateriel (pärmar, pennor, mappar, skrivblock etc).
— skolmaterial (skriv- och räknehäften, gloshäften, lim, saxar etc).
— hushållsbatterier.
— kopieringspapper.
— ergonomiska produkter.
— (förtryckta) kuvert.
— glödlampor.
En leverantör kommer antas för uppdraget. Anbud ska därför lämnas på hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03460000 Pappersmassa, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen