245904-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Skogsbruk och skogsavverkning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsförvaltning Mora, Orsa, Älvdalen-2
Referensnummer: UH-2023-80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03400000 Skogsbruk och skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltning och skötsel av Mora kommuns, Orsa kommuns och Älvdalens kommuns skogsinnehav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 77200000 Skogstjänster, 77231300 Skogsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen