245906-2022 - ResultatSverige-Landvetter: Public relations
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PR Byrå
Referensnummer: SDA 2022-00161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79416000 Public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedavia söker PR byrå som kan stödja Swedavia med PR-rådgivning, strategier och framtagning av konkreta PR-aktiviteter, samt produktion av PR aktiviteterna.
Uppdraget avser strategiska, kreativa kommunikationstjänster inom PR för Swedavia och dessa affärsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen