245910-2024 - Resultat
Sverige – Motorfordon – Fordon operationell leasing Vindelns kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordon operationell leasing Vindelns kommun
BeskrivningFabriksnya fordon (personbilar och transportbilar) för operationell leasing med option på fler fordon med samma kravspecifikation om säljaren och köparen så överenskommer, samt option på köp efter avlutad leasingperiod. Avrop från ramavtalet kommer att utföras genom förnyad konkurrensutsättning där samtliga antagna säljare får en förfrågan.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94477:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar