2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Grossist
Beskrivning: Vi upphandlar ramavtal för livsmedel grossist för Arvika, Eda och Årjängs kommuner.
Intern identifierare: Dnr 2023-160
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del, Grossist