245931-2020 - ResultatSverige-Nässjö: Ägg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ägg
Referensnummer: 042-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03142500 Ägg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar färska ägg till flera äldreboende inkom kommunen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ägg till Ingsbergsgården
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar färska ägg till flera äldreboende inom kommunen.
Ägg till Parkgården
Del nr: 2
Upphandlingen omfattar färska ägg till fler äldreboenden inom kommunen.
December t.o.m den 6:e januari kommer att besvaras efter denna period (alternativt besvaras sporadiskt under denna period).
Ägg till Ekbackagården
Del nr: 3
Upphandlingen omfattar färska ägg till flera äldreboenden inom kommunen.
Ägg till Åkersborg
Del nr: 4
Ägg till Sjöbacken
Del nr: 5
Ägg till Skogsborg
Del nr: 6
Ägg till Björkliden (Anneberg)
Del nr: 7
Ägg till Lillsjögården (Forserum)
Del nr: 8
Ägg till Malmåkra (Malmbäck)
Del nr: 9