See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter Mjölby
Beskrivning: Mattransporter inom Mjölby kommun. Uppdraget innebär att transportera färdiglagad mat som kan vara både varm och kall samt livsmedelsvaror till förskolor och vårdboenden i Mjölby kommun. Mattransporterna utgår från olika kök i kommunen enligt leveransspecifikation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105784:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster