245959-2022 - ÄndringSverige-Kalmar: Hantering av slam
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och omhändertagande av slam
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513900 Hantering av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser entreprenad med ansvarar för att tömma produktionsfacket/slamsilon på Kalmar Reningsverk samt vidare hantering av slammet. Entreprenören ska lasta samt transportera slam från Kalmar Reningsverk till vår externa slamplatta. Entreprenören ska transportera slammet från den externa slamplattan till redovisad användning eller mellanlagring. Lastning, lossning och stackning på den externa slamplattan ingår i uppdraget.