245981-2019 - KonkurrensutsättningSverige-KUNGSBACKA: Byggnation av parkeringshus
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kungsbacka Parkeringshus
Referensnummer: 18/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213312 Byggnation av parkeringshus
II.1.4.
Kort beskrivning
AFB.15 Ersättningsform för anbudsgivning
Utgår ej.
AFB.21 Tillhandahållande av förfrågningsunderlag
Upphandlingsdokument hämtas via www.tendsign.com
AFB.51 Uteslutning av anbudsgivare
Anbudsgivare som inte uppfyller kraven enligt LOU kap. 13 §§ 1-3 kommer att uteslutas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262300 Betongarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen