245990-2020 - ResultatSverige-HALMSTAD: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rullande material
Referensnummer: DNRGS190132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Hallands behov utav akutpatientvagn, undersökningsbrits, infusionställ, operationsstol, operationspall, vikskärm, källsorteringsvagn, rullcontainer, säckhållare, sparkcykel, bord, vagnar, sopkärl.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192120 Sjukhussängar, 33192150 Behandlingsbritsar, 33192160 Bårar, 33192200 Bord för medicinska ändamål, 34430000 Cyklar, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen