245994-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster Brand
Referensnummer: FAST 2022-01208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter upphandlar ramavtal gällande tekniska konsultjänster inom brand enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen