245997-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Ramavtal Elarbeten Botkyrka kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Elarbeten Botkyrka kommun
BeskrivningDenna upphandling omfattar ramavtal för elarbeten av karaktären underhållsåtgärder, reparationer och entreprenader på inom Botkyrka kommun, i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Intern identifierareTFN/2025:00106
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Elarbeten Botkyrka kommun