2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service av vitvaror i lägenheter och lokaler
Beskrivning: Uppdraget avser reparation, underhåll samt service av vitvaror i lägenheter och lokaler såsom kylskåp, frys, spis, ugn, häll, diskmaskin, fläkt, trinettkök, tvättmaskin, torktumlare, torkskåp etc i AB Bostadens fastighetsbestånd, lägenheter och lokaler. Tvättstugor inkluderas inte i detta uppdrag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96382:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39710000 Elektriska hushållsapparater, 42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner, 42717000 Utrustning för strykning och vikning av tvätt, 42716120 Tvättmaskiner, 50000000 Reparation och underhåll, 39711100 Kylskåp och frysar