Huvudsaklig CPV-kod 33162100 Utrustning för operationssalar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans, installation och driftsättning av 12 stycken takhängda försörjningspendlar till Landstinget i Kalmar län (nedan kallat Landstinget) enligt beskrivning i kravspecifikation och avtalsmall.