Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal avseende yrkeskläder till omsorg, lokalvård, måltid samt service management. Upphandlingen omfattar även namnbrickor som ett separat delområde. Kommunen kommer att teckna avtal med maximalt en (1) leverantör per delområde.