246027-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinska hjälpmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vita käppar
Referensnummer: HMS 1709-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av vita käppar till SLSO och Region Gotland.
Objekt:
1: Vikbar teknikkäpp utan teleskop
2: Vikbar teknikkäpp med teleskop
3: Teleskopisk teknikkäpp med steglös längd
4: Teleskopisk teknikkäpp med fast längd
5: Teknikkäpp (extra lätt)
6: Teknikkäpp för barn (hel)
7: Teknikkäpp för barn (vikbar)
8: Markeringskäpp med knopp
9: Markeringskäpp med knopp (extra lätt)
10: Markeringskäpp med golfhandtag
11: Markeringskäpp med golfhandtag (extra lätt)
12: Inomhuskäpp