246038-2021 - ResultatSverige-Kävlinge: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skönadals Förskola, Henkelstorp 3:22 - Kävlinge kommun
Referensnummer: 20/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser nybyggnad av Skönadals förskola med 5 enheter, tillagningskök, hemkunskapssal och administrativa utrymmen samt iordningställande av förskolans utemiljö.
Byggnadens area blir ca 2 800 m2 BTA exkl. utesov och fastighetens totala area är ca 13 300 m2.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45261215 Läggning av solcellsplattor, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen