246111-2024 - Resultat
Sverige – Strålkastarbelysning – Ramavtal Strålkastare för professionell scenkonst och utställningsverksamhet
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Strålkastare för professionell scenkonst och utställningsverksamhet
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp, leverans och support av strålkastare för professionell scenkonst och utställningsverksamhet för Kulturhuset Stadsteaterns verksamhet inom följande produktområden: Upphandlingen är indelad i 7 produktområden enligt nedan. Anbud lämnas på hela behovet. Produktområde A - Automated Lights LED, profiler Produktområde B - Automated lights LED, Wash Produktområde C - Statiska armaturer LED, Profiler Produktområde D - Statiska armaturer LED, Wash Produktområde E - Följestrålkastare LED Produktområde F - CYC/ramper LED Produktområde G - Effektljus
Intern identifierareKHST 2024/14
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31518100 Strålkastarbelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Strålkastare för professionell scenkonst och utställningsverksamhet