246130-2020 - PlaneringSverige-Kungsbacka: Detaljhandelstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återbruksverksamhet i Kungsbacka kommun
Referensnummer: 3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55900000 Detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Återbruksverksamhet på ny utökad återvinningscentral i Kungsbacka.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utökad återvinningscentral med återbruksverksamhet.