Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Huvudbesiktningsmän 2022
Referensnummer: SB 2022/607
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315400 Byggnadsinspektion
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att teckna ramavtal med upp till fyra (4) leverantörer för huvudbesiktning med tillgänglig besiktningsorganisation inom flera discipliner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen