2. Förfarande
Förfarande
Titel: Interimschef inom ledarskap, Verkställande direktör - Tjolöholm
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tillhandahållande av interimschef (VD) till Stiftelsen Tjolöholm under den tid som rekryteringen av en ny VD pågår. Ytterligare information om upphandlingen framgår av upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Förhållanden som ligger utanför myndighetens kontroll har förorsakat behov av att akut upphandla tjänsten. Mot bakgrund av ovanstående är det inte möjligt att tillämpa de tidsfrister som anges i kap. 11 eller 19.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000