Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - lösningar för EEG inom rutin EEG/övervakning på IVA och långtidsmonitorering för epilepsiutredningar.
Referensnummer: K 2023-4017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33121100 EEG-apparater
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI - Request for Information
Karolinska Universitetssjukhuset söker information om möjligheter till lösningar för EEG inom rutin EEG/övervakning på intensivvårdsavdelningar och långtidsmonitorering för epilepsiutredningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33115000 Utrustning för tomografi, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering, 33124100 Diagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI - Request for information