246413-2020 - ResultatSverige-Malmö: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel MKB område Limhamns sjöläge, Gamla Limhamn, Kalkbrottet och Bunkeflostrand
Referensnummer: 2019MKB-3906
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser markskötsel till MKB område Limhamns sjöläge, Gamla Limhamn, Kalkbrottet och Bunkeflostrand.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77312000 Ogräsröjning, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen