246428-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Passagerartransport på väg för särskilda ändamål – Skolskjuts 2 Höörs Kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts 2 Höörs Kommun
BeskrivningUpphandling avser skolskjuts med buss för Skola Höörs kommun.
Intern identifierare2024-00044
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMindre buss Minst 19 st sittplatser
BeskrivningMindre buss Minst 19 st sittplatser
Intern identifierareMindre buss Minst 19 st sittplatser
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMellanstor buss Minst 32 sittplatser
BeskrivningMellanstor buss Minst 32 sittplatser
Intern identifierareMellanstor buss Minst 32 sittplatser
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelStor buss Minst 49 sittplatser
BeskrivningStor buss Minst 49 sittplatser
Intern identifierareStor buss Minst 49 sittplatser
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelStörre buss minst 55 sittplatser
BeskrivningStörre buss minst 55 sittplatser
Intern identifierareStörre buss minst 55 sittplatser