246511-2022 - ResultatSverige-Djursholm: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggentreprenader 1,5-25 MSEK per avrop
Referensnummer: FN 2021/0043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget ska tillgodose Danderyd kommuns behov av extern kompetens och externa resurser inom området Byggentreprenader 1,5-25 MSEK per avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45431000 Golv- och plattläggning, 45442100 Målning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen