246560-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Utförandeentreprenad mark
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtförandeentreprenad mark
BeskrivningObjektet avser ett oexploaterat område där byggherren avser anlägga sitt nya övningsområde. Området är avverkat i dagsläget. Därav startar projektet med avtäckning av mark/berg och vidare arbete med terrassering fram till färdig yta i enlighet med detta förfrågningsunderlag. Då tidplanen är pressad ska uppdraget kunna starta omgående efter undertecknandet av avtal.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTESTBYGG
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97228:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45236000 Markanläggning