246631-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsekonomisk kalkylering – Ramavtal Beräkningsingenjörer/ Entreprenadkalkylering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Beräkningsingenjörer/ Entreprenadkalkylering
BeskrivningLocum upphandlar ramavtal för konsulttjänster inom
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125533:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning