Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av avfall - Ljusdal Renhållning AB
Referensnummer: 8720
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av avfall från återvinningscentral till specificerade orter.
Ändring av destinationsort kan bli aktuell under kontraktstiden.
Egna containers används.
Kontraktstid 3 + 1 år
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen