2. Förfarande
Förfarande
Titel: Djupfryst och kolonial
Beskrivning: Denna upphandling avser inköp och leverans av livsmedel till Region Dalarna, specifikt inom kategorierna djupfrysta varor och kolonialprodukter.
Intern identifierare: SN 2025 97
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15220000 Fryst fisk, fiskfiléer och övrig fisk, 15250000 Fisk och skaldjur, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1787143-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1787198-1