2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ultraljudssystem till specialistmödravårdsmottagning, Lasarettet i Ystad
Beskrivning: Upphandlingen avser ett (1) st ultraljudssystem inklusive transducers för användning inom ultraljud/specialistmödravårdmottagning, Lasarettet i Ystad. Fosterdiagnostiska undersökningar inklusive screening och specialiserad fosterdiagnostik och fosterhjärtundersökningar. Upphandlingen inkluderar option på ett (1) st utlraljudssytem inklusive transducers.
Intern identifierare: 2024-O002093
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000