2. Förfarande
Förfarande
Titel: Va-material
Beskrivning: Upphandlingen omfattar löpande inköp och större leveranser av VA-material. Beställaren har för avsikt att anskaffa material för löpande reparations- och underhållsarbeten och material för anläggnings- och installationsarbeten, bland annat dräneringsrör, vägtrummor, tryckledningar, mark-rör och el-rör. Sortimentet ska därför vara med stor bredd. Ramavtalet omfattar löpande avrop med olika leveransställen inom Göteborgs Stad.
Intern identifierare: N400U25-295
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44131000 Avloppsbrunnar
Ytterligare klassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44161000 Ledningsrör, 44163000 Rörledningar och armatur, 44164000 Foderrör och rörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Va-material