Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende mark- och anläggningsentreprenader.
Referensnummer: 42-17-2.2.2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende mark- och anläggningsentreprenader för Stockholm stad avseende Bromma sdf, Hässelby-Vällingby sdf respektive Spånga-Tensta sdf.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Bromma
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende mark- och anläggningsentreprenader för Stockholm stad avseende Bromma sdf.
Del nr: Hässelby-Vällingby
Ramavtal avseende mark- och anläggningsentreprenader för Stockholm stad avseende Hässelby-Vällingby sdf.
Del nr: Spånga-Tensta
Ramavtal avseende mark- och anläggningsentreprenader för Stockholm stad avseende Spånga-Tensta sdf.