246681-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service- och supportavtal avseende UPS-system på Norrtälje tingsrätt
Referensnummer: 2020/1453
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan avseende service- och supportavtal avseende UPS-system på Norrtälje tingsrätt. Anbudsinbjudan inom det dynamiska inköpssystemet för UPS- system, dnr. 2020/0486.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta avtal reglerar leverantörens serviceåtagande av UPS-systemet på Norrtälje tingsrätt. Leverantörens serviceåtagande omfattar hela UPS-systemet oavsett om leverantören har installerat hela, delar av, eller inget av den anläggning detta avtal omfattar.
Avtalet omfattar även kompletterande beställningar vid behov såsom byte och installation av vissa eller flera batteriblock.