246753-2020 - ÄndringSverige-Västerås: Farmaceutiska tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsförsörjning Plock och Pack 2020
Referensnummer: IN-IN20-0156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85149000 Farmaceutiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Region Västmanland genomför upphandling av ramavtal för läkemedelsförsörjning som innefattar leverans av läkemedel och läkemedelsnära Produkter samt distribution till angivna Leveranspunkter i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Anbud ska lämnas för hela tjänsten.
Denna upphandling ersätter nuvarande avtal:
DU-UPP16-0111 Läkemedelsförsörjning, Plock och pack
DU-UPP16-0327 Förfyllda sprutor