246768-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Yrkesutbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsmarknadsutbildning inom svets och skärande bearbetning på kriminalvårdsanstalt
Referensnummer: Af-2018/0016 7350
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser arbetsmarknadsutbildning inom Industri Bas med inriktning svets och skärande.
Bearbetning samt CNC grönt kort på kriminalvårdsanstalt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80531100 Industriell yrkesutbildning, 80531200 Teknisk yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen