246775-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Larmövervakningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevaknings- och larmcentraltjänster
Referensnummer: 3.3.2- 650/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose stadens behov av bevakningstjänster vilket innefattar stationär och ronderande bevakning, ordningsvakter, skyddsvakter samt larmcentraltjänster med tillhörande larmmottagning och tjänster.