Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återförsäljare av printer med tillbehör, förbrukningsmaterial och tillhörande tjänster 2021
Referensnummer: 21/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är en samordnad upphandling mellan Sveriges Television (SVT) och Sveriges Utbildningsradio (UR).
PS-bolagen har ett löpande behov av printer, tillbehör, förbrukningsmaterial och tillhörande tjänster. Med printer avses multifunktionsskrivare för utskrift, kopiering och skanning samt skrivare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen