246879-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Invalidfordon
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PRM-fordon
Referensnummer: UH-2018-325
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193110 Invalidfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi upphandlar PRM-fordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193110 Invalidfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34960000 Flygplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen