Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Kartsystem.
Referensnummer: KS2017-1081
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22114300 Kartor
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun inbjuder härmed anbudsgivare till att lämna anbud gällande ett kartsystem för sektor Samhälle och Utveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22114300 Kartor, 48326000 Kartprogramvara, 48326100 Digitalt kartläggningssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen