Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textmatchningssystem
Referensnummer: EUI 19 059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mjukvara som tjänst (SaaS).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen