24698-2020 - ResultatSverige-Kalmar: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: 2019-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Varma och kylda mattransporter mellan centralköken till olika enheter samt returtransporter
Handlingars inbördes ordning
Om avtalshandlingarna skulle visa sig vara motsägelsefulla i något avseende gäller de, om inte omständigheterna uppenbarligen föranleder till annat, sinsemellan i följande ordning
Skriftliga ändringar och tillägg till avtalet
Avtalet
Anbudsförfrågan med kompletteringar
Leverantörens anbud
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen