Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktionshyra och/eller köp av städmaskiner åt skolor som har städning i egen regi, utbildningsförvaltningen
Referensnummer: 2.4.2-1919/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09320000 Ånga, varmvatten och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Se upphandlingsdokument
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09320000 Ånga, varmvatten och tillhörande produkter, 39713410 Skurmaskiner, 39713420 Polermaskiner, 39713430 Dammsugare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumentet, upphandlingen avser funktionshyra, köp och service av städmaskiner