246985-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk frukt och grönt och ägg
Referensnummer: STK-2022-244
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av färsk frukt och grönt och ägg till Malmö stad
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 03212100 Potatis, 03221112 Morötter, 03221113 Lök, 03221300 Salladsväxter, 03221430 Broccoli
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen