246987-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fönsterputsning – Utvändig fönsterputsning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtvändig fönsterputsning
BeskrivningUpphandlingen gäller Luleå kommuns behov av primärt utvändig fönsterputsning med tillhörande utrustning på hög höjd. Uppdraget innebär putsning av fönster (ej öppningsbara), med varierande storlek på fönsterrutor och glaspartier, på anvisade objekt i Luleå kommun.
Intern identifierareKLF 2025/1008
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUtvändig fönsterputsning